Video ako neoddeliteľná súčasť marketingovej stratégie

videomarketingAk obrázok dokáže vyjadriť tisíc slov, skúste si predstaviť, koľko ich vyjadrí už len jedna minúta videa. Podľa viacerých štatistík a aktuálnych trendov sa k tomuto komunikačnému kanálu obracia stále viac a viac užívateľov internetu, ktorí dnes tvoria takmer 50% ich celkového množstva. Svojim počtom majú do roku 2018 dokonca prekonať televíziu. Presvedčí vás o tom aj bilión unikátnych návštevníkov Youtube za mesiac, čo prekonáva už iba Facebook. Ako teda využiť video marketing vo svoj prospech?


Video, ktoré je už dnes kľúčovým prostriedkom zákazníkov a klientov pre získavanie informácií, by malo tvoriť neoddeliteľnú súčasť webového obsahu firmy a jej online prezentácie. Ide o najatraktívnejšiu formu prezentácie, ktorej dá pred textom prednosť až 80% návštevníkov.

Príkladom úspešného využitia videa z posledných dní je vianočná reklama od Sainsbury´s inšpirovaná skutočnou udalosťou spred sto rokov, ktorú pravdepodobne už poznáte, pretože sa veľmi rýchlo stala virálnou a chytila za srdce množstvo ľudí.

 

Okrem virálneho potenciálu ponúka video ďalšie výhody:

Efektívna komunikácia

Popri texte a vizuálnom obsahu je video efektívnou kombináciou verbálneho a vizuálneho obsahu, ktorá pokrýva väčšie množstvo ľahšie a príjemnejšie vstrebateľných informácií úspornou formou, teda šetrí drahocenný čas vašich zákazníkov. Jednoducho zapája návštevníka do svojho obsahu a vytvára s ním raport tak dôležitý v prípade dlhodobej stratégie.


Brand building

Vo videu, nech už je jeho zámer prezentačný, informatívny, čisto reklamný alebo iný, máte širší priestor pre upevnenie vedomia o značke a jej propagáciu. Predstavte svoju spoločnosť alebo produkt jedinečným spôsobom v súlade s cieľmi a poslaním firmy. Tvorba takéhoto videa vyžaduje vysokú mieru technických a marketingových znalostí, preto sa je najlepšie obrátiť na tím profesionálov, ktorý zvláda každý aspekt tejto formy a dokáže naplniť individuálne požiadavky klienta.

Optimalizácia pre vyhľadávače

Okrem toho, že video zvyšuje prirodzenú návštevnosť z viacerých kanálov a je výbornou súčasťou interaktívneho obsahu zdieľaného na sociálnych sieťach, tiež pozitívne vplýva na optimalizáciu pre vyhľadávače, pretože tie, obzvlášť Google, videá priam zbožňujú.

Kvalitne spravené video vytvára takmer okamžitú emocionálnu odozvu. Okrem toho predlžuje čas strávený návštevníkom na stránke a podstatne zvyšuje pravdepodobnosť nákupu alebo inej požadovanej akcie a to až o nezanedbateľných 64%. Video je na vzostupe a ponúka skvelú príležitosť ako predbehnúť svoju konkurenciu a upevniť svoju pozíciu a vzťah s cieľovou skupinou.

Chcete byť súčasťou dvoch tretín obsahu na internete v roku 2017, ktorý bude práve vo forme videa? Nepodceňte túto súčasť marketingovej stratégie, pokračujte v raste ako úspešná firma alebo sa ňou staňte a prezentujte sa moderným spôsobom blízkym dnešnému užívateľovi.

Príkladom može byť aj animované video, ktoré je veľmi obľúbené hlavne kvôli svojim obrovským možnostiam. Je to zároveň najvyšší stupeň grafiky.